www.kubateam.netKontakt
Jak kupować za granicą ? Przy niskim kursie dolara a czasami trochę wyższym opłaca się kupować za granicą. Często niestety można się spodziewać Vat-u 22% kiedy wartość paczki przekracza 50$ dolarów można tego uniknąć. Niektórzy których się poprosi mogą napisać zaniżaną wartość ale raczej sklepy nie piszą ponieważ dostają za to duże kary pieniężne,napiszę,jak tego dokonać w następnym paragrafie. Dużo osób obawia się że zostanie oszukanych płacąc bezpośrednio kartą kredytową lub debetową lub robiąc przelew ale jest na to rozwiązanie. Na modele i części do niech nie ma cła tylko jest VAT 22%.
Wysyłka z zagranicyKupując coś za granicą powyżej 50$ tak jak pisałem może zostać naliczony VAT,jest też problem że nie wszyscy wysyłają do Polski. Są pośrednicy którzy zazwyczaj doliczają sobie 5-10% od całej ceny na pokrycie VAT-u którego oczywiście czasami może nie być,można również samemu zamówić przez firmę pośredniczą Polamer do której wysyłasz paczkę z USA(oni się specjalizują w paczkach z USA)płacisz im za wysłanie ze stanów tej paczki lub listu do Polski a oni ją wysyłają. Jeśli ma się jakąś rodzinę w USA jest to ułatwienie bo wysyłasz do niech a oni do ciebie i płacisz im tylko za wysyłkę a nie za pośrednictwo.
PłatnościZa granicą można płacić kartą kredytową lub robić przelewy ale jest bezpieczne rozwiązanie PayPal. Polega to na tym że przesyłasz pieniądze przy użyciu karty kredytowej lub debetowej danej osobie lub firmie za granicą lub w Polsce jest to bezpieczne gdyż jest centrum sporów i na pewno nie ma się co martwić że się zostanie oszukanym bo gdy nie dostaniemy rzeczy za którą zapłaciliśmy firma powinna to rozwiązać,jeśli kupujesz na Ebay to większość osób udostępnia płatność PayPal,gdyż został on stworzony przez serwis Ebay.
Od jakiego wieku można używać serwisu PayPal ?PayPal'a można używać od wieku kiedy ma się swoją kartę debetować czyli od 13 roku życia. Taką kartę można wyrobić w Banku BPH,Millenium lub Mbanku. Karta debetowa różni się tym od kredytowej że tą kartą możemy tylko płacić jeśli mamy coś na niej czyyli jeśli mamy pieniądze na koncie a kredytową jaka sama nazwa wskazuję może kupować na kredyt i spłacać ją na koniec miesiąca.
CopyRight Jakub Kusiewicz